SRAL 9.SINIFLAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SRAL 9.SINIFLAR

Seyhan Rotary Anadolu Lisesi 9.Sınıflar

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Windows Sorunları

YazarMesaj
'COM!S3R-eX'
General
General
'COM!S3R-eX'

LOKASYON : C:\WINDOWS\system32
DURUM : Her Zaman Her Yerde...
LAKAP : Chao™

Windows Sorunları Empty
MesajKonu: Windows Sorunları   Windows Sorunları Icon_minitimePaz Eyl. 28, 2008 5:37 pm

Nereden çıktı şimdi bu tamirat işi demeyin. Dünyada ki insanların %38 i uyumakta, %20 si bilgisayar başında uğraşmakta ve %3 ü gibi bir kısmı ise eminim şu anda Windows işletim sistemini yeniden kurmaktadır. Aslında yalan söylemeyeyim. Ben bilgisayarı ayda bir mutlaka yeniden kurarım. Oyun oynamayı sevdiğim zamanlarda bu haftada bir bile olmaktaydı. O zaman maymun iştahlıydık. Bir sürü dosya sisteme girer sonrada giderken diğer programın ihtiyaç duyduğu dosyalar ile beraber giderdi. Bu yüzden çoğu program başımıza bela olurdu. En fazla işletim sistemimi formatlamama rekoru sanırım 2 aydı. Linux ve Windows bir arada, ben gezmeye gittiğim yerden gelene kadar beklemişti. Döner dönmez ilk işim Windows u yeniden kurmak oldu Smile). Kimi zaman maillerimi, kimi zaman sık kullanılanlarımı, bazen önemli çalışmalarımı, bazen de bilgisayarıma kurduğum programlarımı kaybettim. Programlarım hariç diğerlerini bulmam imkansız gibi bir şey. Az unformat ile uğraşmadık Smile). Aslında düzenli bir sistemde çalışsaydım bunların hiç biri olmayacaktı. Sizler için hazırladığım bir çok bölümde beraberinde kayboldu. Düşündüm de, Windows u tamir etmek bazen daha az masraflı olmakta. Zaten o kadar vakit boşa gitmekte ne yazı ki Sad. Peki windows neden bozulur? Neden açılmaz ki bu sistem?. Ya dosyalarım bazen nereye gider?. Nedir bilgisayarda bu kadar yer kaplayanlar ve neden bu kadar yavaşladık?

Windows Sorunlarına Nedenler?
Windows havadan nem kapan e hastalanan bir işletim sistemi. Bu yazıyı okuyanlar Windows a hakaret ettiği düşünmesinler. Aksine bu kadar gelişmiş bir işletim sisteminin beraberinde getireceği hassaslığı övüyorum. Genelde Windows un yüklenmiş olan programlar ile uyuşmazlığı göze batar. Donanım sorunları ikinci planda yer alır. Şöyle bir sorunun sebeplerini ana başlıklar altına alırsak;
1 - Kurulu olan programların çakışması.
2 - Sistemden kaldırılan programların götürdükleri.
3 - Açılışta yüklenen programların Windows u yavaşlatması.
4 - Disk üzerindeki dosyaların dağınıklığı.
5 - Sistem içerisindeki gereksiz dosyaların oluşturduğu yoğunluk.
6 - Diski 1 den fazla kısma ayırarak kullanma.
7 - Sistem içerisindeki bozuk veriler, disk sağlık sorunları.
8 - Bilgisayarda ki donanımların uyuşmazlığı.
9 - Farklı dillerdeki programların bir araya gelmesinden oluşan dil kaosu.
10 - Günü geçmiş programlar.
11 - Virüs.
12 - Ağ ayarları yüzünden açılışta çıkan hata mesajları.
Şu anda aklıma gelen belli başlı yeniden kurma sebepleri bunlar. Eminim Windows u yeniden kurmak için bunlardan birkaçını yaşıyor olmalısınız.
http://www.turkhackteam.net

Windows Sorunları
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Windows Media Player 11
» Windows Live Messenger Beta [Son Sürüm]