SRAL 9.SINIFLAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SRAL 9.SINIFLAR

Seyhan Rotary Anadolu Lisesi 9.Sınıflar

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

AB: İran'ın nükleer silah sahibi olmaya yaklaştı

YazarMesaj
DGHN
Administrator
Administrator
DGHN

LOKASYON : BabyLoN
DURUM : SnipeR
LAKAP : SCARFACE

AB: İran'ın nükleer silah sahibi olmaya yaklaştı Empty
MesajKonu: AB: İran'ın nükleer silah sahibi olmaya yaklaştı   AB: İran'ın nükleer silah sahibi olmaya yaklaştı Icon_minitimePaz Eyl. 28, 2008 5:16 pm

Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu (UAEK) yönetim kurulu olağan toplantısının bugünkü oturumunda AB adına açıklama yapan dönem başkanı Fransa'nın heyet başkanı Büyükelçi Olivier Caron, "İran'ın nükleer programının kaygı verici boyutlara ulaştığını, uranyum zenginleştirme faaliyetlerinin nükleer silah sahibi olma aşamasına geldiğinden ciddi kaygı duyduklarını" söyledi.
AB ortak açıklamasının ardından Bağlantısız Ülkeler, dönem başkanı Küba tarafından özel bir toplantıya çağrıldı. Küba daimi temsilcisi Büyükelçi Norma M. Goicochea Estenoz'un toplantı sonunda Bağlantısız Ülkeler adına ortak bir açıklama yapacağı bildirildi.

Bu arada, AB dönem başkanı Fransa'nın İran'ın nükleer programına ilişkin yaptığı açıklama metninin dağıtılmasının ardından Bağlantısız Ülkeler acilen özel bir toplantıya çağrılınca, yönetim kurulu dönem başkanı ve Şili daimi temsilcisi Büyükelçi Milenko E. Skoknic öğleden sonraki oturumu 20 dakika gecikmeli başlattı.
UAEK yönetim kurulu olağan toplantısının bugün öğleden sonra başlayan oturumunda İran'ın nükleer programına ilişkin gelişmeler ve UAEK Başkanı Muhammed El Baradei'nin bir hafta önce üye ülkelerin heyet başkanlarına sunduğu İran nükleer raporu ele alınacak.
İran'ın nükleer dosyasının 2006 yılı şubat ayında BM Güvenlik konseyine gönderildiğini anımsatan diplomatik kaynaklar, Viyana'daki toplantıda İran'a yönelik yeni bir karar tasarısı sunulmasının beklenmediğini belirtiyor.
Toplantıda yönetim kurulu üyesi 35 ülkenin heyet başkanlarının İran'ın nükleer programına ilişkin sözlü beyanlarda bulunacakları bildirildi.
Kurumun Viyana'daki merkezinde pazartesi günü başlayan UAEK yönetim kurulu olağan toplantısına yarın da devam edileceğini belirten UAEK kaynakları, toplantının 26 Eylül Cuma günü sona ermesinin öngörüldüğünü bildirdiler.
http://sral-lise1.yetkinforum.com

AB: İran'ın nükleer silah sahibi olmaya yaklaştı
1 sayfadaki 1 sayfası